elder of scrolls 6 bez wylacznosci na xbox

Elder of Scrolls 6 bez wyłączności na Xbox

Wydawca: Bethesda Softworks
Producent: Bethesda Softworks
Data premiery: b/d
Gatunek: FPP/TPP/RPG

Plotki o tym, że po transakcji wykupienia Bethesdy przez Microsoft wszystkie gry wydawane przez studio staną się excluscivem na platformę Xbox można uznać za nieaktualne.
Właśnie potwierdziła się informacja o tym, że najnowsza odsłona serii Elder of Scrolls trafi na wszystkie platformy sprzętowe. Podkreślono jednocześnie, że wersja na systemy Windows, oraz konsole Xbox będzie najlepszą oraz najbogatszą wersją i prawdopodobnie pojawi się z wyprzedzeniem w stosunku do pozostałych platform.
Jednocześnie potwierdziły się informacje o tym, że wszystkie gry wydawane przez Bethesdę będą zawarte w pakiecie Xbox Game Pass, czyli członkowie usługi nie będą musieli nawet kupować tych gier, bo będą one im udostępnione w ramach usługi (włączając w to Elder Scrolls 6).

Pewne informacje padły także na technologie, jaka zostanie użyta w najnowszej części Elder Scrolls 6. Pogłoski mówią, że gra ma działać na podrasowanym silniku graficznym, który był użyty przy okazji Skyrim. Nie będzie to jednak zwykły podkręcony silnik ponieważ Bethesda wykorzysta w nim technologię, jaką udostępni jej Microsoft, co może świadczyć o dużo lepszych odczuciach graficznych i nie należy się spodziewać podobnej grafiki do tej ze Skyrima. Bardziej spodziewałbym się takiego skoku jakościowego, jaki miał miejsce w przypadku Obliviona, ale to tylko czcze życzenia, a na ich weryfikację będziemy musieli poczekać do pierwszych prezentacji gry.