elder scrolls 6 z elementami survival

Elder Scrolls 6 z elementami survivalu

Wydawca: Bethesda Softworks
Producent: Bethesda Softworks
Data premiery: b/d
Gatunek: FPP/TPP/RPG

Choć o szóstej odsłonie Elder Scrolls nie wiadomo jeszcze w zasadzie nic poza tym, że trwają nad nią prace, do sieci trafiły właśnie informacje o możliwej zawartości najnowszej odsłony zasłużonej serii.
Źródłem informacji jest Tiffany Treadmore. Dzięki jej zapowiedziom w najnowszej odsłonie możemy spodziewać się całkiem nowej mechaniki gry. Pod tym określeniem kryje się oryginalny system magii, który ma wymagać od gracza kreślenie znaków w celu rzucenia danego zaklęcia (podobne mechaniki były wykorzystane w Black and White).
Kolejny przeciek dotyczy elementu survivalu, który już wcześniej był dostępny w grach od Bethesdy jednak w części z nich, wprowadzany był za pomocą modów.

O ile informacje dotyczące trybu survival są w miarę prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że po sukcesie Valheim ten tryb trafia do coraz większej ilości produkcji, to już informacje na temat nowej mechaniki rzucania czarów nie bardzo do mnie przemawiają. O ile w Black and White taka mechanika spełniała swoje zadanie, to jeżeli chodzi o dynamikę walki w serii Elder Scrolls raczej wątpię żeby to było dobre rozwiązanie.

Obie informacje są jedynie plotkami i to czy finalnie trafią do produkcji okaże się dopiero w momencie premiery lub gdy zostaną oficjalnie potwierdzone przez Bethesdę. Póki co wszystkie informacje pojawiające się w Internecie na temat szóstej odsłony cyku Elder of Scrolls należy brać z dużym przymrużeniem oka.