elex 2 w produkcji

Elex 2 w produkcji

Wydawca: THQ Nordic
Producent: Piranha Bytes
Data premiery: b/d
Gatunek: RPG

Świetna wiadomość dla każdego fana pierwszej odsłony gry Elex. Studio odpowiedzialne za grę – Piranha Bytes – potwierdziło powstanie drugiej części…ba nawet nie potwierdziło, tylko z informacji, jakie zostały udostępnione, można wnioskować, że gra powinna mieć swoją premierę już niedługo (obstawiam, że będzie to jeszcze ten rok). Informacje, które wskazują na taką możliwość, to platformy, na jakich zadebiutuje gra.
Elex 2 ma trafić na komputery PC, Xbox One, Playstation 4, Xbox Series X/S oraz Playstation 5. Myślę, że nikt nie tworzyłby gry na konsole poprzedniej generacji, planując wydać ją w przyszłym roku lub np. za dwa lata. Może być też tak, że Elex 2 zadebiutuje na początku tylko na PC i starszych konsolach, a później otrzyma wersje podkręconą do konsoli najnowszej generacji, tego jeszcze nie wiadomo.

O czym będzie Elex 2?

Akcja gry Elex 2 będzie rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jeżeli nie graliście więc w pierwszą część, to teraz macie idealną szansę na nadrobienie zaległości jeśli chcecie sięgnąć po drugą odsłonę gry.
Podobnie jak miało to miejsce w przypadku serii Gothic główny bohater gry, znany z poprzedniej części – Jax, straci wszystkie wcześniej poznane umiejętności. Rozwój bohatera będziemy więc rozpoczynali od zera. Część z dostępnych w grze lokacji będzie dobrze znana dla fanów pierwszej odsłony, które zostaną delikatnie podrasowane na potrzeby drugiej części. Do gry trafi też sporo nowych lokacji do zwiedzania. Zadaniem bohatera będzie pogodzenie skłóconych ze sobą frakcji, aby połączyły siły przeciwko jedynemu słusznemu wrogowi.

Elex 2 ma wystarczyć na około 60 godzin zabawy. Niestety Piranha Bytes zrezygnowała z pomysłu umożliwiającego przeniesienia zapisów gry z pierwszej części i na jej podstawie rozgrywania scenariusza drugiej odsłony. Takie podejście podyktowane jest tym, że i tak większość graczy wybierała jedno zakończenie (a ja powiem tak – i co z tego? Co z tymi, którzy wybrali zakończenie inne od większości?). Każdy będzie zaczynał grę od tego samego momenty i z takim samym bagażem decyzji. Szkoda, bo jednak twórcy mogli się postarać o możliwość, jaką daje np. taki Wiedźmin z przeniesieniem zapisów z poprzednich odsłon gry.
Choć data premiery nie została jeszcze podana, to i tak myślę, że warto przypomnieć sobie, co działo się w pierwszej odsłonie i oczekiwać informacji i wszelkiej maści przecieków dotyczących drugiej odsłony. Myślę, że teraz coraz częściej możemy być świadkami „nieplanowanych” przecieków na temat Elex 2.