Emulator

Każdy z nas chciał kiedyś zagrać w jakiś tytuł, który pojawił się na innej platformie i nie był dostępny na PC. Właśnie w tym celu powstały różnego rodzaju emulatory, które są specjalnie przygotowanymi programami do tego, aby dzięki nim można było uruchomić grę np. z konsoli Playstation 3 na komputerze PC. Zwykle emulator to zwykły program, ale czasami jest to oprogramowanie z pełnym osprzętem.

Wiele osób w emulatorach widziało rozwiązanie problemu dostępności gier z konsol na komputerach osobistych, jednak trzeba powiedzieć, że nie powstał jeszcze emulator pozwalający na komfortowe działanie danej gry. W większości przypadków odpalane gry często się zawieszały, a sama płynność ich działania pozostawiała wiele do życzenia, bo należy pamiętać o tym, że emulator pozwalał na odpalenie danej gry na komputerze, ale bez jakiejkolwiek optymalizacji, która zapewniałaby płynność i stabilność jej działania.

Teraz emulatory powoli przechodzą do historii i coraz rzadziej się z nimi spotykam, bo nie ma sensu bawić się w próby odpalenia gier z konsoli na komputerze, skoro większość gier tworzona jest już na wszystkie platformy równolegle.

Sprawdź również: