enlisted jest juz dostepny dla kazdego

Enlisted jest już dostępny dla każdego

Wydawca: Gaijin Entertainment
Producent: Darkflow Software
Data premiery: 2022
Gatunek: FPS

Jeżeli jesteście fanami gier komputerowych opowiadających o konfliktach zbrojnych, zwłaszcza tych osadzonych w czasach II Wojny Światowej i nie słyszeliście jeszcze o grze Enlisted, to jest to idealna pora do tego, żeby nadrobić zaległości.
Choć oficjalna premiera gry była datowana dopiero na przyszły rok, to każdy chętny już dzisiaj może pobrać grę za darmo i wkroczyć na pole bitwy. Na początek dostępne są tylko dwie kampanie mówiące o bitwach pod Moskwą oraz walk o Normandię. Z czasem do gry dodawane będą także inne konflikty, a póki co musimy zadowolić się tym, co mamy i cieszmy się, że mamy to za darmo, bo według udostępnionych informacji kolejne kampanie będą wydawane jako płatne DLC.

Enlisted jest sieciowym FPS rozgrywającym się w czasach II Wojny Światowej, ale wyróżnia się na tle konkurencji tym, że gracz ma pod swoją opieką cały oddział składający się z 9 żołnierzy, między którymi może się swobodnie przełączać w trakcie trwania rozgrywki.
Pomimo tego, że gra opiera się na silniku Dagor Engine, który umożliwia starcia nawet 100 osób jednocześnie, to liczba graczy mogących jednocześnie brać udział w rozgrywce została ograniczona do 22, co pewnie spowodowane jest kierowaniem oddziałem, a nie pojedynczym żołnierzem.
Jeśli kierowanie oddziałem Was przeraża, to w grze dostępne są także klasyczne możliwości rozgrywki skupiające się na kierowaniu tylko jednym żołnierzem.
Tytuł prezentuje się na tyle dobrze, że warto go przetestować, zwłaszcza że udostępniany jest jeszcze za darmo. Nic tylko brać.