epic games store z miliardowym wsparciem

Epic Games Store z miliardowym wsparciem

Zaledwie cztery dni temu pisałem o tym, że według danych Epic Games Store zacznie na siebie zarabiać na siebie dopiero w 2023 roku, a póki co generuje wielomilionowe straty. W tym tygodniu Internet obiegła informacja, że Epic może liczyć na miliardowe wsparcie swojej technologii oraz sklepu. Po sumach wsparcia można wywnioskować, że w wizje szefostwa Epic oraz w ich technologię bez wątpienia wierzy Sony, które postanowiło wesprzeć EGS kwotą 200 milionów dolarów. Co prawda nie jest to pierwsza, ani nawet najwyższa inwestycja Sony w Epic, ponieważ w zeszłym roku, także wsparli wydawcę kwotą 250 milionów dolarów.
Ale Sony to tylko jedna z firm wspierających giganta. Łączna kwota, jaką została wsparta firma odpowiedzialna za Unreal Engine, opiewa na miliard dolarów. Wartość Epic Games według ostatnich danych wyceniana jest niemal na 29 miliardów dolarów. Sporo, ale do takiego Apple nie ma nawet startu (Apple jako firma wyceniana jest na ponad 2 biliony dolarów).

Miliard dolarów, jakie otrzymał Epic pozwoli na dalsze prace nad rozwojem silnika, rozwój platformy sprzedażowej, oraz produkcję nowej zawartości do gier Fortnite, Rocket League czy też Fall Guys.
Oprócz Sony w Epic postanowiły zainwestować, także Luxor Capital, BlackRock, Fidelity Management & Research Company oraz The Ontario Teachers.
Możliwe, że część z kwoty, jaką otrzymał Epic zostanie przeznaczona na rozwój nowej technologii VR, ale to jest tylko niepotwierdzona plotka. Faktem jednak jest, że kwota wsparcia, jaką otrzymali jest ogromna i z pewnością pozwoli na rozwój już i tak imponujących możliwości silnika Unreal Engine.