Event

Słowo event można interpretować w różny sposób, w zależności od tego czego ono akurat dotyczy. W branży gier komputerowych takie targi E3 lub Blizzcon mogą zostać nazywane eventem, natomiast jeżeli chodzi już typowo o gry komputerowe, to event może oznaczać jakieś specjalne wydarzenie w grze, które odbywa się cyklicznie np. w ramach świąt wielkanocnych lub z okazji pierwszego dnia wiosny lub twórcy postanawiają dodać sami z siebie jakiś spontaniczny event w ramach, którego w grze pojawia się nowa zawartość. Każdy even wiąże się z pobieraniem mniejszej lub większej aktualizacji ale zwykle sama zawartość nie jest specjalnie duża i zwykle ogranicza się do kosmetycznych akcentów.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku gry Fortnite gdzie takie eventy mogą oznaczać całkowite przemodelowanie świata gry co już niejednokrotnie miało miejsce, i każdy taki zaplanowany event jest wyczekiwany przez każdego fana tej produkcji.
Więc spokojnie słowem „event” można określić wszystkie wydarzenia, które są implementowane do gry związane z konkretnymi wydarzeniami mającymi miejsce w świecie rzeczywistym, a jeżeli już jesteśmy przy świecie rzeczywistym, to określenie event będzie idealnie wpasowywać się w określenie różnego rodzaju targów oraz zlotów fanów związanych z daną produkcją taką jak Blizzcon (który w tym roku, przez wzgląd na epidemię odbył się online) itp.