ewan mcgregor wraca do roli obi-wana

Ewan McGregor wraca do roli Obi-Wan Kenobi

Po spektakularnym sukcesie serialu The Mandalorian Disney przygotuje kolejną ucztę dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tym razem studio potwierdziło rozpoczęcia prac nad serialem opowiadającym losy bohatera Obi-Wan Kenobi, w którego ponownie wcieli się Ewan McGregor. Oprócz tego w serialu zobaczymy także Haydena Christensena w roli Darth Vadera. Inni członkowie obsady, którzy znani są z filmowych Gwiezdnych Wojen to Joel Edgerton i Bonnie Piesse, która grała młodego Owena i Beru Larsa w Atak klonów i Zemście Sithów

Akcja serialu będzie rozgrywać się 10 lat po wydarzeniach, jakie widzieliśmy w Zemście Sithów i skupi się na postaci mistrza Kenobi. Zobaczymy jak radzi on sobie z tym że nie zabił on swojego dawnego ucznia Anakina, który zwrócił się ku ciemnej stronie zostając Darth Vaderem.
Za reżyserię odpowiadać będzie Deborah Chow, która wcześniej wyreżyserowała dwa odcinki serialu The Mandalorian. Choć plotki o pracach nad serialem toczyły się już od niemal dwóch lat, to dopiero teraz został on oficjalne potwierdzony.

Obsada serialu Obi-Wan Kenobi

Na ekranie zobaczymy mniej lub bardziej znanych aktorów, ale możemy być spokojni co do jakości produkcji jeżeli będzie trzymała ona poziom wspomnianego wcześniej Mandaloriana. Poniżej możecie zobaczyć, kto wystąpi na ekranie:

– Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi,
– Hayden Christensen jako Darth Vader,
– Joel Edgerton,
– Bonnie Piesse,
– Moses Ingram,
– Kumail Nanjiani,
– Indira Varma
– Rupert Friend,
– O’Shea Jackson Jr.,
– Sung Kang,
– Simone Kessell,
– Benny Safdie.

Na chwilę obecną więcej szczegółów nie zostało ujawnionych. Nie wiadomo także w kogo dokładnie wcielą się wspomniani aktorzy. Z pewnością więcej szczegółów będzie można dowiedzieć się w najbliższych miesiącach kiedy wystartuje już produkcja. Przybliżona data premiery także nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej, ale nie liczyłbym na nią szybciej niż w drugiej połowie 2022 roku.