Fanboy

Fanboy jest określeniem osoby ślepo oddanej danej grze lub/i też studiu produkującemu gry (mówię tutaj o branży związanej z grami komputerowymi, ponieważ określenie to można przypisać dowolnej dziedzinie).
Niezależnie od tego czy wydawane gry są dobre czy złe, fanboy zawsze będzie bronił tej gry i tak samo wygląda sytuacja w przypadku fanboya danego studia. Czego takie studio by nie zrobiło, typowy fanboy i tak będzie go bronił i wychwalał.

Taką sytuację można zauważyć na przykładzie studia Blizzard, które zdobyło takie zaufanie i oddanie fanów, że po dziś dzień, można spotkać się ze ślepymi wyznawcami tego studia i nawet po tym jak wyciąga ręce po pieniądze, które nie są warte ich produktu, to i tak znajdzie się grupka zaślepionych fanów, którzy bez mrugnięcia okiem wydadzą pieniądze na np. Nekromantę w Diablo III za cenę pełnoprawnego dodatku.
I właśnie coś takiego można nazwać jako fanboy. I określenie to nie ogranicza się tylko do gier, bo znajdzie on swoje zastosowanie wszędzie niezależnie czy mówimy o jakimś filmie, komiksie, serialu, książce itp. bez względu na dziedzinę, każda posiada swoją charakterystykę fanboy’a, do którego nie docierają żadne racjonalne tłumaczenia, że coś jest do dupy, on i tak będzie się upierał, że to jest wspaniałe.

Sprawdź również: