Farmienie

Farmienie można odbierać dwojako. Jednym słowo to będzie kojarzyło się z uprawianiem farmy, a drugim z mozolnym zbieraniem danych składników/surowców. I to właśnie to drugie znaczenie miałem na myśli, umieszczając je w tym słowniku.
Słowo „farmienie” z pewnością znane jest wszystkim fanom gier MMO, w których farmienie jest standardem jeżeli chcemy zdobyć najlepsze itemy lub rozbudować swoje osady (w zależności od tego, jakie są cele i założenia w danej grze). Nie jest to jednak słowo zarezerwowane tylko i wyłącznie dla gier multiplayer. Z farmieniem będziemy mieć do czynienia np. w grach z gatunku hack’n’slash, gdzie będziemy musieli podchodzić do tej samej czynności po kilkadziesiąt razy, zanim dostaniemy to czego chcemy.

Najlepszym tego przykładem jest gra Diablo 2 gdzie do zabicia takiego Mefisto każdy z graczy podchodzi kilkadziesiąt razy tylko po to, żeby wypadł z niego interesujący łup. Dlatego na miano farmienia składa się mozolnie wykonywana czynność w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Jest to niestety także broń obosieczna, bo wielu twórców źle odbiera znaczenie tej czynności i czasami sam tryb farmienia wprowadzany jest do gry tylko po to aby sztucznie wydłużyć jej długość lub odwrócić uwagę od tego, że nie ma ona niczego ciekawego do zaoferowania właśnie poza farmieniem (mowa tu o grach innych od hack’n’slash, bo jednak one są typowo nastawione na ciągłą farmę).

Sprawdź również: