fifa 21 – w koncu mozna podgladac zawartosc paczek

Fifa 21 – w końcu można podglądać zawartość paczek

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA Sports
Data premiery: 9 października 2020
Gatunek: Sportowa

Kiedy wydawało się, że w trybie Fifa Ultimate Team (FUT) już nic mnie nie zaskoczy, tak teraz pojawia się informacja, że EA umożliwiła podgląd zawartości paczek przed ich zakupem. Aż chciałoby się powiedzieć – w końcu. Pewnie ma to związek z tym, żeby zerwać z ciągłymi oskarżeniami o hazard. Nie ma się co oszukiwać – stworzenie trybu FUT było strzałem w dziesiątkę dla Electronic Arts Inc. i momentalnie stało się kurą znoszącą złote jaja. Znaczna część wpływów z gry pochodzi właśnie z trybu Fifa Ultimate Team.
Jeżeli planowaliście już otwierać szampany, to radzę się jednak na chwilę wstrzymać, bo wiadomo jak to jest z EA. Za taką możliwością musi stać furtka dająca możliwość czerpania jeszcze większych korzyści finansowych. Więc gdzie ten haczyk?

Haczyk jest i to dosyć istotny bowiem, jeżeli chcąc kupić paczkę i po zobaczeniu jej zawartości, nie spodoba się nam paczka, to na podgląd kolejnej zawartości będziemy musieli poczekać 24 godziny. Wychodzi więc na to, że w ciągu doby możemy odrzucić tylko jedna paczkę, która nam się nie spodoba – w przeciwnym razie tracimy możliwość podglądu na 24 godziny.

Jak działa możliwość podglądu paczek w FUT?

Wszystkie dostępne pakiety możemy teraz podejrzeć dzięki ikonie oka, która uruchamia podgląd zawartości danej paczki. W momencie skorzystania z podglądu wybrana talia zachowuje się tak samo, jakbyśmy ją kupili z tą różnicą, że nie mamy obowiązku jej kupowania.
W przypadku kupienia wybranej talii mamy możliwość podglądu kolejnej talii, jednak w momencie gdy z jakichś powodów nie będziemy chcieli sfinalizować transakcji i odrzucimy dany pakiet po skorzystaniu z podglądu, wtedy będzie trzeba czekać 24 godziny na kolejną możliwość skorzystania z tego udogodnienia.
Z jednej strony jest to ciekawe rozwiązanie, bo eliminuje z kupowania paczek element losowości skoro mamy już podgląd w zawartość, to niestety z drugiej ograniczenie takiej opcji po odrzuceniu i zmuszenie czekania doby na kolejną możliwość trochę psuje tą zmianę, ponieważ i tak większość graczy, aby móc kupować paczki będzie to robić bez względu na to co pojawi się w środku.

Można mieć tylko nadzieję, że jest to pierwszy krok w unormowaniu tego trybu w Fifa 21, chociaż na wielkie rewolucje bym się nie nastawiał, zwarzywszy na to, że z samego trybu Fifa Ultimate Team, przychody EA w zeszłym roku osiągnęły prawie 2 miliardy dolarów (i mowa tutaj o samym trybie FUT, nie wliczając w to kwot za sprzedaż gry).