Game of The Year (GOTY)

Zwykle słowa Game of The Year zapisuje się po prostu jako GOTY i często można usłyszeć lub przeczytać o danej grze, jak gracze mówią, że poczekają aż dana gra wyjdzie w wersji GOTY. Tą nazwą określa się edycję gry, która zawiera w sobie wszystkie rozszerzenia jakie weszły w jej skład od momentu premiery. Przez taki model wydawniczy oczywistym jest, że na wydanie gry w edycji „Game of the Year” trzeba czekać do momentu aż światło dzienne ujrzą wszystkie oficjalne rozszerzenia.

Idealnym przykładem gry, która została wydana w ramach GOTY jest GTA IV. Edycja roku tej gry zawierała w sobie wszystkie dotychczas wydane dodatki takie jak: The Ballad of Gay Tony oraz The Lost and Damned. Oczywiście podstawowa edycja gry także wchodzi w ramach takiego wydania.
Zwykle cena takiej edycji jest dużo niższa od ceny danej gry w dniu jej premiery ale nie ma w tym nic dziwnego ze względu na czas kiedy wydawane są edycje gier roku – dzieje się to zwykle rok lub dwa po premierze danej gry w zależności od tego w jakich odstępach będą ukazywać się dodatki do danej produkcji. Jeżeli deweloper nie planuje tworzenia dodatków do swojej gry, to nie ma co liczyć na edycję gry roku ponieważ nie zawierała ona by nic poza podstawową wersją, a to, samo w sobie mija się z ideą wydawania gier w edycji GOTY.

Sprawdź również: