Gatunki gier komputerowych

Na tej stronie znajdują się wszystkie informacje na temat gatunków gier komputerowych. Można tutaj znaleźć charakterystykę, krótki opis oraz elementy wyróżniające dany gatunek gier.
Część z opisanych gatunków można było zawrzeć w jeden, ale zdecydowałem się na rozdzielenie gatunków takich jak FPS od FPP czy też gier RPG od klasycznych gier RPG. Wyjaśniając od razu kwestie gier hack’n’slash, nie klasyfikuje ich jako gry RPG, ponieważ uważam je za całkowicie odrębny gatunek (wbrew opinii części środowiska, które gry hack’n’slash traktuje na równi z grami RPG).

Skąd wywodzi się dany gatunek gier? W jakich latach powstał? Co stało za sprawą sukcesu danego gatunki? Wszystkie informacje znajdą się na tej stronie, która na bieżąco będzie wzbogacana o nowe pozycje.

Dzięki tej stronie, w łatwy sposób będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat charakterystycznych cech dla danego gatunku. Wybrane gatunki gier odpowiadają popularności rynkowej i nie ma tu z pewnością opisanych wszystkich dostępnych gatunków, ze względu na zbyt wielką różnorodność, ale z pewnością nieopisane na stronie gatunki w łatwy sposób będzie można podporządkować jako jeden z podgatunków.

fpp - first person perspective
FPP
fps - first person shooter
FPS
gry ekonomiczne
Gry Ekonomiczne
gry logiczne
Gry Logiczne
gry przygodowe
Gry Przygodowe
gry sportowe
Gry Sportowe
gry strategiczne
Gry Strategiczne
hack'n'slash
Hack'n'Slash
horror
Horror
klasyczne rpg
Klasyczne RPG
mmorpg - massively multiplayer online role-playing game
MMORPG
moba - multiplayer online battle arena
MOBA
platformowki
Platformówki
rpg - role-playing game
RPG
rts - real time strategy
RTS
survival horror
Survival Horror
symulatory
Symulacje
tpp - third person perspective
TPP
tps - third person shooter
TPS
gry zrecznosciowe
Zręcznościowe