Gildia

Gildie najprościej można opisać jako stowarzyszenia skupiające wiele osób. Ten opis można odnieść także do gier komputerowych, które mogą skupiać wielu graczy, którzy będą tworzyć swoje własne gildie. Zwykle gildie występują w grach MMO, które pozwalają na tworzenie własnych gildii ale nawet w grach single player występują gildie, które zrzeszają NPC w obrębie bractwa lub jakiegoś zakonu (które są zastępczymi nazwami dla gildii).

Dołączenie do gildii wiąże się z kilkoma przywilejami – zwłaszcza jeżeli mówimy o grach z gatunku MMO.
Jedną z głównych korzyści jakie wiążą się z przynależnością do gildii jest to, że nie trzeba długo szukać towarzyszy do wykonywania zadań, wymagających kilku graczy. Dużo szybciej jesteśmy w stanie znaleźć drużynę, która uda się z nami na instancje lub łatwiej nam będzie skompletować raid. W przypadku graczy, którzy nie władają chociaż podstawowym językiem angielskim, gildie dają możliwość znalezienia takiej, która zrzesza tylko polskojęzycznych graczy, dzięki czemu będą oni w stanie czerpać taką samą radość z gry w obrębie swoich rodaków.

Ale tak jak w przypadku skupiania większej ilości graczy, w gildii możemy trafić także na toksyczne jednostki, które mogą negatywnie wpłynąć na radość gry ale dzięki głosowaniu można opowiedzieć się za wyrzuceniem takiej osoby z gildii co nie jest zbyt trudne jeżeli mamy do czynienia z typowym trollem.

Sprawdź również: