gord - nowa gra od bylych pracownikow cd projekt

Gord – nowa gra od byłych pracowników CD Projekt

Wydawca: Covenant
Producent: Covenant
Data premiery: 2022
Gatunek: Strategiczna

Gord to najnowsza produkcja od niezależnego studia Covenant. Wiele osób widząc grę po raz pierwszy, może doszukać się wielu podobieństw do klimatu Wiedźmina III…i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, skoro weźmiemy pod uwagę fakt, że studio Covenant zostało założone przez byłych pracowników CD Projekt RED oraz 11-bit studios. Porównanie akurat do Wiedźmina jest jak najbardziej na plus, bo Gord ma być strategiczną grą, utrzymaną w słowiańskich klimatach.
W grze będziemy odpowiedzialni za losy plemienia Wschodzącego Słońca. Będziemy musieli zadbać o odpowiednią rozbudowę wioski, utrzymanie przy życiu wszystkich mieszkańców oraz wykonywanie wielu niebezpiecznych misji.

Ma być to gra utrzymana w klimatach słowiańskich, ale z elementami dark fantasy, więc miłośnicy obu gatunków powinni być usatysfakcjonowani.
W Gord zaimplementowany będzie system buildera, który pozwoli na wzniesienie prostej osady i rozbudowanie jej do warownej fortyfikacji, która chronić będzie mieszkańców przed atakami wrogich plemion oraz potworów wzorowanych na słowiańskich legendach.
Aby rozgrywka nie była zbyt monotonna i za każdym razem wydawała się inna do gry zaimplementowano także system proceduralnie generowanych poziomów, co z jednej strony może być dobrym rozwiązaniem, ale z drugiej może być to nic nieznaczące zapewnienie (każdy chyba pamięta, jak to wyglądało w przypadku No Man Sky).

Bez względu jednak na wszystko widać, że ludzie z Covenant wiedzą co robią i gra nie straci swojego klimatu do dnia swojej premiery, która planowana jest na 2022 rok. Każdy fan strategii, który nie brał pod uwagę tego tytułu, powinien zweryfikować swoje plany i z pewnością dodać grę Gord do swojej listy „must have” do ogrania. Z pewnością jest na co czekać, zwłaszcza jeżeli lubimy gry ze słowiańskim klimatem. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na ten tytuł nie tyle, co z niecierpliwością, co z ciekawością.