gracz wow zdobyl 50 poziom nie opuszczajac pierwszego obszaru

50 poziom w Wow-ie bez opuszczania Kezan

Stało się – pierwszemu na świecie graczowi World of Warcraft udało się osiągnąć 50 poziom doświadczenia. W zasadzie nie ma w tym nic spektakularnego, ale… ale gdyby nie było to spektakularne, to nie byłoby sensu o tym wspominać. A warto jest o tym napisać, chociażby z tego względu, że graczowi o pseudonimie Nobb udało się to osiągnąć bez opuszczania Kezanu, czyli krainy startowej wszystkich Goblinów, co czyni go pierwszym graczem po premierze dodatku Shadowlands, któremu udało się to osiągnąć.
Przypomnę, że Gobliny jako grywalna rasa dołączyła do świata World of Warcraft wraz z premierą dodatku o podtytule Cataclysm.

Wróćmy jednak do Nobba i jego osiągnięcia, które wymagało od niego dużej ilości cierpliwości.
Jak udało mu się to osiągnąć? Na początek Nobb zaczął od grindu, czyli ubijania robaków i zadań, jakie były dostępne na tym obszarze w celu osiągnięcia 20 poziomu doświadczenia.
Po osiągnięciu tego poziomu zaczął wykorzystywać do levelowania wszystkich swoich altów, którymi wykonywał daily questy. Doświadczenia zdobyte dzięki questom codziennym jest rozdzielane pomiędzy wszystkie postacie na koncie więc był to swego rodzaju boost, jaki wsparł Nobba w osiągnięciu zamierzonego celu.

Gdy Nobb wykonał już wszystkie zadania z głownej linii fabularnego na wyspie Kezan, mógł on swobodnie dołączać do party, w celu udania się do lochów gdzie mógł swobodnie zdobywać punkty doświadczenia, nie martwiąc się o odpowiedni poziom przeciwników (przebywając na Kezan mógł liczyć tylko na przeciwników w przedziale poziomów 1-10).
W ten sposób udało mu się osiągnąć 50 poziom doświadczenia bez opuszczania ojczyzny Goblinów i myślę, że warto jest o tym wspomnieć.

Kolejnym celem Nobb’a jest osiągnięcie 60 poziomu doświadczenia bez wykonywania zadań i nieangażowania do tego swoich peonów. Według jego kalkulacji wynika, że zdobycie 51 poziomu doświadczenia powinno zając mu kilka tygodni, więc jeżeli ktoś w trakcie czytania zapragnął iść w ślady Nobb’a, to lepiej niech się zastanowi czy ma odpowiednio duże pokłady cierpliwości, aby podążać jego ścieżką.
Mnie nie pozostaje nic innego jak złożyć gratulacje i trzymać kciuki za wbicie 60 poziomu zgodnie z zamierzonym scenariuszem.