gry logiczne

Gatunek gier – Logiczne

Dzisiaj już nieco zapomniany gatunek gier, którego pewne elementy występują niemal w każdej dzisiejszej grze. Ciężko sobie wyobrazić współczesną grę, która nie wymagałaby od gracza użycia chociaż minimalnej dawki logicznego myślenia.
Główny zamysł gry logicznej jest taki aby zmusić gracza do logicznego myślenia – już sama nazwa na to wskazuje. Tego typu gry mogą dzisiaj służyć do wyuczenia tej zdolności ponieważ bez zastosowania logiki ciężko będzie pokonać wszystkie zagadki, które pojawią się na drodze do ukończenia gry.
Część z łamigłówek jakie są implementowane w grach logicznych, sprawdzają także umiejętność strategicznego myślenia oraz planowania kilka ruchów do przodu.
Takie planowanie z wyprzedzeniem będzie idealnie sprawdzać się grach z gatunku RTS gdzie właśnie logika odgrywa także bardzo ważną rolę chociaż sam gatunek może na to nie wskazywać. Wiele logicznych zagadek występuje także w grach przygodowych gdzie do rozwiązywania zadań, potrzebne jest logiczne myślenie aby wiedzieć jakie rzeczy można ze sobą łączyć w taki sposób aby można było je w jakiś sposób wykorzystać.

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych tytułów jeżeli chodzi o gry logiczne są takie gry jak:

– Lemmings
– Dyna Bomberman
– Gra w kulki
– Saper
– Bridhe Builder
– Angry Birds