gta 6 kolejna porcja plotek

GTA 6 – kolejna porcja plotek

Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data premiery: b/d
Gatunek: TPP

Jakiś czas temu pisałem o plotce, która sugerowała, że najnowsza odsłona gangsterskiej serii ma rozgrywać się w czasach współczesnych (tutaj znajdziecie ten wpis). I wygląda na to, że plotka znalazła potwierdzenie…w kolejnej plotce, która mówi o tym, że akcja GTA 6 ma rozgrywać się we współczesnym Vice City.
Jeszcze dla przypomnienia powiem, żebyście traktowali wszystkie te informacje, jako plotkę, a nie pewne źródło informacji.
Rzekome przecieki publikuje Tom Henderson, który wcześniej mógł pochwalić się trafnymi przeciekami dotyczącymi serii Call of Duty oraz Battlefield 2042.
Według jego relacji w GTA 6 możliwe mają być zmiany wyglądu map, na jakich toczy się rozgrywka, a wzorem dla deweloperów ma być mapa dostępna w Fortnite, która ulega zmianom na początku każdego sezonu.

Kolejną nowością ma być informacja mówiąca o wielu grywalnych postaciach dostępnych w grze, z których jedna ma być kobietą będąca specjalistką w najnowszych technologiach. Nic więcej na temat postaci nie ujawniono.
Według wcześniejszych informacji ujawnionych przez Toma podobno jeszcze w zeszłym roku GTA 6 znajdowało się na wczesnym etapie produkcji i do tego odnosi się także informacja o sugerowanej dacie premiery, która ma odbyć się dopiero w okolicach 2025 roku. Istnieje także szansa, że gra zadebiutuje z mniejszą mapą, i sukcesywnie będzie się ona rozrastać w ramach regularnych aktualizacji.
Tak długi czas oczekiwania i wspomniany wcześniej rok 2025, jako czas debiutu brzmi całkiem prawdopodobnie. Rockstar w ostatnim czasie zapewniał, że nie chce się spieszyć z kolejną premierą, aby zapewnić pracownikom jak największy komfort prac i nie ogłaszać w tej chwili nawet przybliżonej daty premiery.

Takie podejście studia ma też związek z ostatnimi aferami związanymi z przymusowymi nadgodzinami i przemęczeniem wśród pracowników przy okazji prac nad Red Dead Redemption.
Troska o pracowników to nie jedyny powód tak odległej daty premiery. Kolejnym jest już dużo bardziej przyziemny i prawdopodobny, a mowa oczywiście o pieniądzach. Rockstar planuje wydać GTA 6 tylko i wyłącznie na konsole najnowszej generacji i PC. Dlatego nie chce wydawać gry zbyt szybko, aby jak najwięcej osób kupiło najnowsze Playstation 5 oraz Xbox-y, żeby tytuł miał dużo większy rynek zbytu. Jeżeli dodamy do tego aktualny tryb GTA Online, który jest praktycznie niewyczerpanym źródłem dochodów dla studia, to dojdziemy do wniosku, że Rockstar w zasadzie już nic nie musi, a tylko może. Akurat co do jakości GTA 6 jestem pewny, tylko martwi mnie ta mnogość postaci grywalnych, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie i które plotki i przecieki się potwierdzą, a które zostaną w sferze plotek.