gta 6 w czasach wspolczesnych

GTA 6 w czasach współczesnych?

Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data premiery: b/d
Gatunek: TPP

Nie przesadzę, jeżeli powiem, że GTA VI jest najbardziej oczekiwaną grą na świecie. Oczekiwania na premierę Cyberpunk 2077 można uznać przy tym, za nic nieznaczące wydarzenie.
Co chwile w sieci pojawiają się informację na temat GTA 6, jednak jeszcze do tej pory żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez Rockstar Games. Nie widzę tutaj nic zaskakującego, skoro piąta odsłona gry cały czas generuje milionowe zyski.
Jednak nie zmienia to faktu, że przecieki jak pojawiały się wcześniej, tak pojawiają się teraz i z pewnością będą pojawiać się cały czas, aż sam producent nie odniesie się do tych wszystkich informacji.
W kontekście GTA VI mówiono już, że akcja gry będzie rozgrywać się w latach 80, a miejscem rozgrywki będzie Vice City. Później pojawiły się informacje, że akcja wróci do San Andreas, a według innych doniesień do gry miał trafić teren obejmujący całe Stany Zjednoczone.

Żadna z tych informacji nie została jednak oficjalnie potwierdzona, co daje kolejne pole do powstawania plotek, i tak też jest w tym przypadku. Właśnie w sieci pojawił się kolejny przeciek/plotka na temat okresu czasu, w jakim dziać ma się akcja GTA 6. Według najnowszych informacji akcja gry nie będzie rozgrywać się ani w latach 80, ani w latach 90, ani nawet w latach 70. Akcja GTA VI ma być osadzona w czasach współczesnych.
Wpływ na takie informacje ma fakt, że wszystkie algorytmy i skrypty znane z GTA V, są przystosowane do czasów współczesnych. Tablety, telefony, komputery…trudno brać pod uwagę fakt, że Rockstar Games ot tak pozbędzie się takich systemów w najnowszej odsłonie.
Zwykle seria GTA z każdą odsłoną zaliczała progres w każdym aspekcie, więc trudno sobie wyobrazić, żeby nagle wrócili się do czasów, gdzie takie technologie nie były jeszcze dostępne.

Jest jedna pewna informacja w tym morzu przecieków i dotyczy ona daty premiery. Nie ma co oczekiwać, że nastąpi ona w najbliższych 2-3 latach. Jest to o tyle łatwe do przewidzenia, ze względu na to, że według pewnych raportów okazało się, że GTA 6 jeszcze w 2020 roku znajdowało się we wczesnej fazie produkcji. Wpływ na czas produkcji ma także ciągle wspierany tryb online do GTA V, który jest stale wspierany i rozwijany przez programistów studia.