gta online straci wsparcie na starszych konsolach

GTA Online straci wsparcie na starszych konsolach

Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data premiery: 14 kwietnia 2015
Gatunek: TPP/FPP

Normalną koleją rzeczy jest to, że jeżeli coś się kiedyś zaczęło, to musi się także skończyć. Chociaż powyższa data premiery dotyczy premiery GTA V na komputerach PC, to trzeba pamiętać, że pierwsza wersja gry, która trafiła na konsole Playstation 3 oraz Xbox 360 swoją premierę miała niemal 2 lata wcześniej – 17 września 2013 roku.
Decyzja o zakończeniu wsparcia GTA Online dla wersji właśnie na te konsole wydaje się naturalną decyzją ze strony Rockstara i właśnie teraz taka decyzja stała się faktem.
Rockstar Games właśnie poinformowało, że z dniem 16 grudnia 2021 roku kończy wsparcie dla GTA Online na konsole z generacji, na której debiutowało, czyli na Playstation 3 oraz Xbox 360.
Co to oznacza dla graczy korzystających właśnie z tych konsol? Niestety będzie to dla nich definitywny koniec zabawy w GTA Online, ponieważ w tym terminie zostaną zamknięte wszystkie serwery pozwalające na rozgrywkę właśnie na tych konsolach.
Jakby to nie była zbyt bolesna wiadomość, to jeszcze takie tytuły jak L.A. Noire oraz Max Payne 3 także stracą wsparcie online na tych platformach 3 miesiące wcześniej – 16 września 2021 roku, co wiąże się z tym, że nie będzie sensu już liczyć na żadne aktualizacje ani wsparcie dla obu tytułów.

Na otarcie łez powiem, że miesiąc przed zamknięciem serwerów dla Playstation 3 oraz Xbox 360 swoją premierę będzie miało GTA V na konsole najnowszej generacji, więc jeżeli ostatnią konsolą, jaką posiadasz jest jedna z tych, które tracą wsparcie – może to najwyższy czas, aby przeskoczyć na najnowszą generację lub zastanowić się nad kupnem komputera PC? Chociaż ta druga opcja w tym momencie może być nieco problematyczna, biorąc pod uwagę słabą dostępność najnowszych kart graficznych oraz ich ceny – nie ma się co oszukiwać…pomimo tego, że sam jestem zagorzałym zwolennikiem PC, to raczej nie wydałbym na kartę 8-10 tys. złotych mając do wyboru konsolę za 3 tys.