hakerzy blokuja rozwoj apex legends

Hakerzy blokują rozwój Apex Legends

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: Respawn Entertainment
Data premiery: 4 luty 2019
Gatunek: FPP/Battle Royale

Deweloperzy z Respawn Entertainment nie mają w ostatnim czasie łatwo. Jakby przyjrzeć się wszystkim wydarzeniom, jakie miały miejsce w ostatnim czasie i dotyczyły gier Titanfall i Apex Legends można dojść do wniosku, że w zasadzie poza walką z hakerami, deweloper nie zajmuje się niczym innym. Niestety jak się okazuje, takie wnioski mogą być bardzo trafne. Twórcy, zamiast skupić się nad nową zawartością do Apex Legends muszą gasić pożary wywoływane przez hakerów, a samo pozbycie się ich nie jest końcem problemu, ponieważ później trzeba sprawdzić wszystkie elementy gry i przeanalizować czy jakiś element nie padł ofiarą ataku i czy jakieś pliki nie zostały przypadkiem uszkodzone.
Przez takie działania twórcy nie są w stanie spełniać swoich obietnic w wyznaczonym terminie, bo jak sami podkreślili, priorytetem dla nich są stabilne serwery, które pozwolą na komfortową rozgrywkę dla wszystkich, a dopiero później mogą skupić się nad tworzeniem zawartości dodatkowej do swoich gier (w tym przypadku mowa oczywiście o Apex Legends).
Studio zapewnia, że zrobi wszystko, aby obiecane materiały i nowości trafiły do gry na czas, ale jeżeli to się nie uda, to nie powinniśmy mieć o to do nich pretensji, tylko bezpośrednio do sprawców, którzy atakowaniem serwerów sprawiają, że deweloperzy mają dodatkową pracę.