HD – High Definition

Wyjaśnienie skrótu HD zostało zawarte już w nagłówku. HD jest skrótem od słów High Definition i oznacza on możliwość wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości. W dosłownym tłumaczeniu high definition oznacza wysoką rozdzielczość, co dzisiaj nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś.
Współcześnie to takim skromnym minimum jest rozdzielczość FHD, czyli Full HD (o tym napiszę przy tłumaczeniu, czym jest Full HD). Można powiedzieć, że obraz wyświetlany w formacie 720p jest właśnie obrazem w HD, czyli w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego, że im większa rozdzielczość tym lepsza jakość i dokładność wyświetlanego obrazu.

Wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu wpływa także na ogólne wymagania sprzętowe każdej gry. Dużo niższe wymagania będą dotyczyły gier, które będą wyświetlane w formacie 480p czy też w formacie 720p. Należy jednak pamiętać, że to właśnie dzięki możliwości zmniejszenia rozdzielczości możemy znacząco zwiększyć płynność danej gry (nawet gdy nasz komputer nie spełnia zalecanych wymagań podanych, jako te, które są konieczne do komfortowej gry).

Sprawdź również: