Healer

Termin często używany w grach MMO, który określa rolę danego gracza w drużynie. W zależności od produkcji i podziału klas można wyodrębnić takie role jak Tank, DPS oraz Healer, którego rolą jest leczenie pozostałych członków drużyny. Najlepszą produkcją do opisania tej roli jest chyba World of Warcraft gdzie drużyna składa się z 5 osób (przynajmniej kiedyś tak było, bo teraz wszystko poszło w złym kierunku i praktycznie każda klasa może pełnić dowolną rolę). Na każdą drużynę składało się trzech DPS, jeden Tank oraz jeden Healer. Najciężej do teamu było znaleźć właśnie healera oraz tanka. Od tanka zawsze wymagało się dobrej znajomości danej instancji natomiast od healera dobrego ekwipunku aby uciągnąć możliwość leczenia całej drużyny w takim stopniu aby nie dopuścić do śmierci żadnego z jej członków.
Zwykle healer nie mógł nosić ciężkich zbroi i zdany był bardziej na moc swoich czarów niż ciężką zbroję, która mogła go uchronić przed obrażeniami, bo do zbierania najcięższych obrażeń był właśnie tank.
Niezależnie jednak od produkcji i od tego jaki model rozgrywki wybierzemy – czy będziemy chcieli rozwijać swoją postać w kierunku PvE czy też PvP, posiadanie dobrego healera to podstawa więc warto jest dodać do znajomych takiego, który okaże się bardzo dobrze wywiązywać ze swojej roli.

Sprawdź również: