hideo kojima bedzie wspolpracowal z microsoft

Hideo Kojima będzie współpracował z Microsoft

Czego by nie myśleć o Microsoft, to trzeba przyznać, że to co robi przy okazji nowej generacji konsol, przechodzi wszelkie pojęcie. Pisze to oczywiście w pozytywnym znaczeniu, bo widocznie w końcu ktoś zrozumiał co trzeba zrobić, aby zdobyć przewagę, chcąc być liderem w kwestii konsol.
Po przejęciu studia Bethesda Microsoft nie zwalnia i teraz okazuje się, że kolejnym „nabytkiem” firmy będzie Hideo Kojima, czyli żywa legenda branży gamingowej.
Dla tych, co nie wiedzą, Hideo, to człowiek odpowiedzialny za powstanie marki Metal Gear Solid, a ostatnią jego grą wydaną w 2019 roku było Death Stranding.

Tym razem nowy projekt Hideo Kojima może tworzyć tylko i wyłącznie na konsole Xbox, ale spokojnie, jeśli jesteście posiadaczami PC, to gra trafi również na poczciwe blaszaki za pośrednictwem Microsoft Store. Oczywiście, póki co jest to tylko plotka, ale wiadomo jak jest z plotkami – w każdej jest ziarenko prawdy, a biorąc pod uwagę ostatnie poczynania Microsoftu nie zdziwię się jeżeli tak się stanie.
Przyznam, że wojenka między Microsoft a Sony przybiera ciekawy obieg. Wyobraźcie sobie, że nowa odsłona Metal Gear Solid pojawi się tylko na Xbox i PC. Marka, która przez długi czas była exclusivem na Playstation teraz całkowicie ominęłaby konsolę Sony. Chciałbym to zobaczyć dla samego faktu, że Sony dostałoby w końcu, to na co zasługuje, olewając wszystkich innych graczy, tworząc ekskluzywne wydania gier tylko na swoje konsole. Ciekawe co przyniesie przyszłość, ale już robi się ciekawie.