Hot seat

Dzisiaj to określenie może nie jest już takie popularne ale w czasach, gdy swoją premierę miał Heroes III było ono notorycznie używane. Co kryje się pod określeniem „Hot seat”?
Nic innego jak sposób rozgrywki w trybie wieloosobowym głównie w grach turowych. Właśnie w Heroes III była możliwość gry w trybie wieloosobowym przy użyciu jednego komputera, a sama rozgrywka polegała na tym, że każdy gracz, który skończył swoją turę wstawał z krzesła i ustępował miejsce kolejnemu graczowi, którego obowiązywała kolejka. Były to niepisane zasady, które pozwalały każdej osobie, biorącej udział w rozgrywce na komfortowe warunki gry.
Rozgrywka w trybie hot seat mogła ciągnąć się godzinami więc o komfort rozgrywki trzeba było dbać. Dzisiaj w dobie wszechobecnego Internetu ten tryb zabawy jest już nieco zapomniany na rzecz gier online ale kiedyś dzięki temu trybowi można było zdobyć niezapomniane wspomnienia gdy dochodziło do sprzeczek lub aby wybić kogoś z rytmu i spowodować błąd można było odwrócić jego uwagę. Niestety te czasy już nigdy nie wrócą ale warto wiedzieć, że taki termin jak hot seat kiedyś funkcjonował i całkiem nieźle sobie radził.