id software pracuje nad tajemniczym projektem

id Software pracuje nad tajemniczym projektem

Na razie to nic pewnego, ponieważ informacja pojawiła się w australijskim serwisie, który zajmuje się przydzielaniem kategorii wiekowych grom wydawanym na tamtejszym rynku. Nowa gra została sklasyfikowana jako zawierająca lekką przemoc oraz delikatnie wulgarny język. O ile to drugie pasuje do serii DOOM, tak już lekka przemoc wyklucza taką możliwość, że będzie to, jakaś gra z tej serii.
Wcześniej studio pracowało nad przeniesieniem DOOM 3 na urządzenia wirtualnej rzeczywistości i widząc pierwszy raz tego newsa, także o tym pomyślałem, ale widząc właśnie kategorię, jaką otrzymała gra to raczej nie ma co liczyć na, np. DOOM Eternal na VR – no, chyba że osoby pracujące przy klasyfikacji do kategorii wiekowych uważają wiadra krwi lejące się z ekranu w trakcie rozgrywki, jako lekką przemoc.

Gra nosi roboczy tytuł Project 2021B wątpliwe zatem jest wydanie pełnoprawnej gry w tym roku mając na uwadze fakt, że jest już lipiec, a żadne informacje na temat sekretnego projektu nie ujrzały światła dziennego. Możliwe, że skończy się tak, że Project 2021B okaże się odświeżoną wersją którejś odsłony Quake’a. Według opublikowanych informacji w grze ma pojawić się również element rozgrywki sieciowej. Może odświeżenia doczeka się Quake III Arena? Kto wie?