Implementacja

Choć dla niektórych, to słowo może brzmieć dosyć skomplikowanie, to jego znaczenie jest banalnie proste. Implementacja określa dodanie czegoś, wdrożenie, przekształcenie myśli w coś, co można zobaczyć i sprawdzić działanie tego.
W grze komputerowej jeżeli mówi się o implementacji, to ma się na myśli dodanie jakiejś funkcjonalności do gry. Jako przykład może posłużyć GTA (z pewnością nie pierwszy i nie ostatni raz) i algorytmy odpowiedzialne za zachowanie się policji. Ktoś wpadł na pomysł, że w grze, gdzie jesteśmy przestępcami i poruszamy się po światku przestępczym, warto wprowadzić także stróżów prawa, żeby sprawić, że rozgrywka nie będzie zbyt prosta. Dodając jednak policję trzeba zadbać o to, żeby reagowała jak najbardziej wiarygodnie na nasze poczynania, a do tego trzeba będzie opracować specjalny algorytm, który trzeba później dodać do kodu gry.

Dodanie gotowego algorytmu do kodu źródłowego gry można określić mianem implementacji, czyli jednym słowem wdrożenia. W tym procesie oprócz tego, że dodano do kodu nowy algorytm, to musiał on być przygotowany w taki sposób, aby współgrał ze wszystkimi innymi elementami, które mają znaleźć się w grze. Z pewnością jeżeli kiedykolwiek mieliście styczność z branżą IT, to określenie implementacja i implementować coś nie powinno być dla Was niczym obcym i tajemniczym.

Sprawdź również: