infinity ward

Studio Infinity Ward

Rok założenia: 2002
Założyciel/Założyciele: Grant Collier, Vince Zampell
Kraj: USA

Studio zajmujące się produkcją i wydawaniem gier komputerowych. Zostało założone w Stanach Zjednoczonych w 2002 roku przez Granta Colliera i Vince’a Zampellę. Początkowo, studio zatrudniało 22 pracowników. Wszyscy odeszli z powodu konfliktów z Electronic Arts.
W 2003 studio zostało przejęte przez Activision i na jego zlecenie, współtworzyło gry z serii Call of Duty.
Wszystko działało jak w zegarku, każda kolejna część serii biła rekordy popularności, przynosząc studiu milionowe zyski. Wszystko jednak dobiegło końca w 2010 kiedy to założyciele studia – Grant Collier i Vince Zampell zostali zwolnieni ze studia przez prezesa Activision, ze względu na niezadowalające wyniki sprzedaży gry Guitar Hero. Od tego momentu studio przechodziło poważny kryzys, ponieważ wraz ze zwolnionymi prezesami zaczęli odchodzić także zwykli pracownicy przez nich zatrudnieni.
Studiu nie pomagały też toczące się batalie sądowe pomiędzy Infinity Ward, a Activision, które nasiliły się wraz ze wzrostem odchodzących pracowników. Ostatecznie sprawy sądowe zakończyły się ugodowo.
Studio przetrwało i nadal jest częścią Activision natomiast zwolnieni prezesi założyli nowe studio – Respawn Entertainment. Od momentu zwolnienia obu prezesów, funkcję tą sprawuje Steve Pearce, który w fotelu prezesa zasiada do dzisiaj.