Intro

Znaczenie słowa „intro” nie powinno być żadnemu graczowi obce. Niemal każda gra komputerowa rozpoczyna się od filmowego wprowadzenia w fabułę. To właśnie ten film wprowadzający jest określany, jako intro i to właśnie dzięki temu krótkiemu filmowi będziemy wiedzieć, wokół czego kręci się fabuła i do czego musimy dążyć, aby przejść daną grę.
Oczywiście zdarzały się w świecie gier komputerowych takie tytuły, które nie posiadały głębi fabularnej i w zasadzie intro było jedynym elementem ozdobnym, który w dalszej rozgrywce nic nie znaczył ale to był i nadal jest margines jeśli chodzi o branżę gier komputerowych.

Są też firmy w branży, których intro ogląda się niemal tak samo dobrze jak film i jedną z takich firm jest bez wątpienia Blizzard, który osiągnął mistrzostwo w tworzeniu filmów wprowadzających (intro) do swoich gier. Produkcja i stworzenie takiego intro z pewnością kosztuje więcej niż wyprodukowanie gry przez mniej znane studia. Jednak Blizzard już od lat 90 znany był ze swojej dbałości o nawet najmniejsze detale (co niestety dzisiaj jest już tylko wspomnieniem).

Sprawdź również: