jeff gardiner opuszcza studio bethesda

Jeff Gardiner opuszcza studio Bethesda

Na początku tego tygodnia pisałem o tym, że jedna ze scenarzystek moda do Fallout 4 zatytułowanego Fallout: London Stephanie Zachariadis znalazła zatrudnienie w Bethesda, tak teraz muszę z przykrością napisać, że jej zatrudnienie zbiegło się z odejściem weterana studia Jeffa Gardinera.
Żeby uzmysłowić, jak wielka to strata dla studia powiem tylko, że Jeff pracował przy takich tytułach jak Oblivion, Fallout 3, Skyrim oraz Fallout 76. Większość z tych gier była krytykowana i wyśmiewana (zwłaszcza Fallout 76, który z czasem był rozdawany, jako dodatek do pada), ale nie zmienia to faktu, że każda z tych gier osiągnęła międzynarodowy sukces i zarobiła miliony dolarów.

Niestety wiadomy jest fakt, że nic nie trwa wiecznie i Jeff Gardiner ogłosił, że po 15 latach pracy chce spróbować czegoś innego.
Na jego oficjalnym profilu na Twitterze pojawił się wpis, w którym dziękuje za danie szansy oraz dziękuję współpracownikom, a także fanom za wsparcie. Poniżej cytat jego wypowiedzi:

„Mój czas w BGS dobiegł końca. To była niesamowita przygoda, od produkcji projektów przy Oblivionie, Fallout 3 i Skyrim, przez rolę głównego producenta przy Fallout 4, aż po szefa projektu przy Fallout 76. Będę tęsknił za moimi współpracownikami i chcę podziękować niesamowitym fanom.”

Póki co, nie wiadomo jeszcze jakich wyzwań podejmie się w przyszłości Jeff Gardiner, bo na razie chce sobie wszystko poukładać i przemyśleć na spokojnie, ale wiadomo, jak to bywa w przypadku odejść takich osób. Pewnie prędzej niż później usłyszymy, że znalazł zatrudnienie u kolejnego giganta albo postanowił założyć własne studio i skupić się na tworzeniu gier niezależnych z nadzieją, że jego studio przejmie jakiś gigant wraz z całym zespołem.