john carter otrzyma swoja gre

John Carter otrzyma swoją grę

Czy ktoś w naszym kraju jest fanem Johna Cartera. Pamiętam, z jaką pompą reklamowany był pierwszy z filmów o jego losach w naszym kraju, po czym okazał się on spektakularną klapą. W stanach jest to jednak dosyć popularny bohater, a jego przygody czasami określane są jako Indiana Jones w kosmosie.
Popularność za ocean jednak nie przełożył się na sukces w tej części świata i stąd wynika moje zdziwienie, że ktokolwiek zdobył się na odwagę, aby losy Johna Cartera przedstawić za pomocą gry komputerowej.
Właśnie ruszyła zbiórka na Kickstarterze w celu zebrania funduszy na grę, która według zapewnień ma niedługo zadebiutować.

Gra ma już nawet tytuł – John Carter: Warlord of Mars i ma być to przygodowa gra akcji ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Grę tworzy studio Tanglewood Games.
Akcja John Carter: Warlord of Mars ma być osadzona w 1945 roku, tuż przed zakończeniem II wojny światowej, kiedy to John Carter zostanie wysłany na Marsa (Barsoom) przy użyciu nieznanej technologii (testowanej w tajemnicy przez nazistów).
Brzmi dosyć dziwnie, a mi przywodzi to na myśl skrzyżowanie DOOM-a z Wolfensteinem, ale według studia fani Johna z pewnością się odnajdą w tych klimatach, bowiem gra ma czerpać pełnymi garściami z książek oraz filmów o młodym poszukiwaczu przygód.

Następnie akcja będzie przedstawiała losy Johna Cartera po spotkaniu z tubylcami, z którymi trzeba będzie się zaaklimatyzować. Gracz będzie musiał nauczyć się tutejszych zwyczajów, języka i przyzwyczaić do marsjańskiej grawitacji.
Głównym celem gry będzie starcie z potężnym wojownikiem Tarsa Tarkasa, a po drodze mierzyć będziemy się z człekokształtnymi przeciwnikami. W grze pojawi się także wątek miłosny, ponieważ John Carter zakocha się w tutejszej księżniczce Dejah Thoris.

Aktualnie prace nad grą określane są przez twórców jako „zaawansowane”, ale nie sprecyzowano, co kryje się pod tym określeniem.
Jeżeli chcecie wesprzeć rozwój gry, to już 19 kwietnia na Kickstarterze pojawi się zbiórka w celu wsparcia dalszego rozwoju gry.
Gra zostanie stworzona w oparciu o silnik Unreal Engine, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy możemy spodziewać się premiery. Raczej nie liczyłbym na rok 2021, ale osobiście jakoś nie czekam na tą produkcję i obawiam się, że na europejskim rynku może poradzić sobie równie kiepsko jak jej filmowy odpowiednik.