kiedy premiera serialu wladca pierscieni

Kiedy premiera serialu Władca Pierścieni?

O tym, że Amazon na poważnie myśli o stworzeniu serialu, którego akcja dzieje się w uniwersum Władcy Pierścieni wiadomo już od kilku lat. Pomimo upływu czasu nadal nie wiadomo zbyt wiele na temat daty jego premiery. Sporadycznie do sieci trafiają szczątkowe informacje na temat produkcji oraz aktorów, których będzie można zobaczyć na ekranie (są to w większości nowe nazwiska i niekojarzone z większymi produkcjami pokroju Gry o Tron itp.), ale na temat samej fabuły nadal nie wiadomo zbyt wiele.
Rąbka tajemnicy na temat powstającego serialu uchylił jeden z aktorów pracujących na planie serialu. Benjamin Walker, bo to o nim mowa, podzielił się z fanami kilkoma informacjami – zdradził on, że zdjęcia do serialu wciąż trwają i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy się zakończą. Jeżeli aktorzy nie znają nawet przybliżonej daty zakończenia zdjęć, to data premiery w dalszym ciągu pozostanie nieznana. Zdjęcia na planie trwają już 18 miesięcy, ale ten okres to ogół od pierwszego klapsa. Przez epidemię, zdjęcia w pewnym momencie przerwano na jakiś czas (nie wiadomo dokładnie na ile), ale teraz idą już pełną parą.

W kwestiach fabuły wiadomo tylko tyle, że akcja będzie osadzona tysiące lat przed tym, co widzieliśmy w Hobbicie i Władcy Pierścieni. Akcja gry rozpocznie się w czasach pokoju, a bohaterowie zwiedzą dobrze znany i lubiany świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena.
O efekty specjalnie byłbym spokojny, wiedząc że jest to najdroższy serial, jaki powstał na potrzeby platformy streamingowej.
Z ważnym ciekawostek należy wspomnieć, że jakiś czas temu w produkcję zaangażowana została także reżyserka, która pracowała przy serialu Wiedźmin, a to też daje nadzieję na jakość produkcji. W sieci pojawiła się także petycja fanów Władcy Pierścieni, aby w serialu nie było żadnych scen nagości i elementów gdzie poprawność polityczna będzie górą. Fani chcą, aby produkcja była jak najbliższa oryginałowi i ja podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami. Nie dajmy się zwariować.