Klasa postaci

Słów „klasa postaci” nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć. Klasy postaci początkowo zaczęły pojawiać się w grach RPG i już na początku gry trzeba było określić, jaką wybierzemy.
To właśnie klasa postaci definiuje styl gry, jaki preferujemy i jakie korzyści płyną z wyboru konkretnej klasy. Każda klasa postaci powinna posiadać swój szczegółowy opis, z którego możemy dowiedzieć się o zaletach i wadach danej klasy i która klasa może okazać się najbardziej uniwersalna, jeśli właśnie taki styl rozgrywki preferujemy.

Decydując się na określoną klasę, musimy liczyć się z tym, że już do końca rozgrywki będziemy musieli rozwijać się w tym kierunku.
Na początku, gdy zaczęto wykorzystywać system klasowy najpopularniejszymi i najczęściej wykorzystywanymi klasami były np.:

– wojownik,
– barbarzyńca,
– czarodziej/mag,
– paladyn,
– druid,
– łotrzyk, itp.

Z czasem klasy postaci trafiały także do innych gatunków gier i nie były one zarezerwowane tylko dla gier RPG. Dzisiaj z klasami postaci spotykamy się nawet w grach FPS multiplayer. Możemy wybierać spośród takich klas jak np.: szturmowiec, zwiadowca, snajper, medyk itp. Tutaj także wybierając określoną klasę, musimy mieć na uwadze styl gry związany z tą klasą i jeżeli preferujemy grę jako snajper, to raczej średnio będziemy się bawić grając jako szturmowiec lub jako medyk.

Sprawdź również: