koniec z festiwalem gier na steam

Koniec z festiwalem gier na Steam

Festiwal gier jaki odbywał się regularnie na Steam oficjalnie nie będzie się już odbywał…pod tą nazwą.
Steam zmienia nazwę wydarzenia z Festiwalu Gier na Steam Next Fest i pod zmienioną nazwą będzie funkcjonować już od tego roku.
Pierwsze wydarzenie pod nową nazwą Steam Next Fest rozpocznie się już 16 czerwca i potrwa przez 6 dni do 22 czerwca. Cała otoczka wydarzenia nie zmieni się w stosunku do Festiwalu gier i nadal podczas jego trwania będzie można ogrywać setki wersji demonstracyjnych gier, odbywać się będą transmisje na żywo z deweloperami itp. Będzie można także porozmawiać z zespołami tworzącymi gry o ich produkcjach, które nadal są w trakcie tworzenia ale pojawią się na platformie Steam.

Zanim jedna weźmiemy udział w Steam Next Fest, czeka nas jeszcze jedno wydarzenie, które także będzie odbywać się na Steam i będzie ono związane z targami E3, które mają odbywać się w terminie 15-17 czerwca. Nie wiadomo jednak jeszcze jak ma ono wygląć i co Valve planuje na tą okazję. Wszystkiego dowiemy się pewnie bliżej targów, bo na ten moment nie wiadomo nawet w jakiej formie odbędą się same targi E3.
Oprócz tych wydarzeń na Steam z pewnością jeszcze w tym roku odbędzie się Letni Festiwal Gier i z całą pewnością będzie także Zimowa wyprzedaż gier (jak co roku) jednak dokładne daty dla tych wyprzedaży nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej.