koniec z sony japan studio

Koniec z Sony Japan Studio

Każdy zdaje sobie chyba sprawę z tego, że każda firma kiedyś rozpoczyna swoją działalność i kiedyś musi nadejść jej koniec. Właśnie ten koniec dosięgnął uznane studio Sony Japan Studio. Niestety nie jest to żart. Jednak w tym przypadku koniec nie oznacza całkowitego zakończenia działalności studia, a może przemienić się w całkowicie nowy początek.
Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że Sony Japan Studio zostało przejęte przez Team Asobi. W związku z takim splotem wydarzeń, samo studio opuściła Gavin Moore, który był reżyserem remak’u do gry Demon’s Souls.

Jak to się stało, że nikomu nieznane studio Team Asobi, które w swoim dorobku ma jedynie grę Astro’s Playroom. Nie oszukujmy się – kto słyszał o tej grze? Jak więc doszło do tego, że takie studio wchłonęło twórców takich gier jak The Last Guardian, Bloodborne’a i pracujące przy Demon’s Souls?
Plotki mówią o tym, że Sony chciało po prosu przeorganizować nieco swój rynek wydawniczy i poszerzyć grono odbiorców, a studio Sony Japan skupiało się głównie na zadowalaniu japońskich graczy. Druga sprawa jest pewnie związana z tym, o czym głośno się nie mówi, czyli z pieniędzmi. Możliwe, że studio przestało przynosić odpowiednie zyski i aby zmienić ten trend, postawiono na wchłonięcie go przez Team Asobi.

Przyszłość pokaże nam, czy był to dobry ruch, czy raczej działania na wyrost zmierzające do całkowitego zamknięcia studia. Po informacji o przejęciu studia część pracowników również postanowiła pożegnać się ze studiem, więc nie liczyłbym na jakieś spektakularne sukcesy nowego studia.