legacy of kain soul reaver otrzyma remake

Legacy of Kain: Soul Reaver otrzyma remake?

Wydawca: Square-Enix
Producent: Crystal Dynamics
Data premiery: 9 września 1999
Gatunek: TPP

Jakiś czas temu (dokładnie w marcu) pisałem o tym, że gra Legacy of Kain: Soul Reaver znika z platformy Steam. Oficjalną przyczyną takiego stanu rzeczy miała być konieczność poprawienia portu na PC.
Jednak ostatnio pojawiły się dosyć ciekawe informacje dotyczące właśnie tej gry, a pojawiły się one za sprawą osoby o pseudonimie Shpeshal_Nick, który wcześniej przewidział, że gra Hades trafi do usługi Xbox Game Pass. Informacje przekazane przez tego informatora mówią o tym, że Legacy of Kain: Soul Reaver jeszcze w tym roku może otrzymać remake.
Studio odpowiedzialne za grę Crystal Dynamics nie potwierdza ani nie zaprzecza tym doniesieniom, co może świadczyć o ich prawdziwości. Tym bardziej że gra Nosgoth, która miała być duchowym spadkobiercą Legacy of Kain i rozgrywać się po wydarzeniach z oryginału, ostatecznie została anulowana lub przesunięta na bliżej nieokreślony termin.

Od premiery Legacy of Kain: Soul Reaver minęło już 22 lata, ale z pewnością gdyby remake faktycznie powstawał, to myślę, że spokojnie znajdzie rynek zbytu. Zwłaszcza że gra swego czasu była bardzo lubiana ze względu na mroczny klimat, ciekawego bohatera i też opowiadaną historię, co w dzisiejszych czasach jest wręcz niemożliwe do połączenia. Być może, to jest właśnie powód, dla którego Legacy of Kain: Soul Reaver tak nagle zniknęło ze Steam? Jeżeli jesteście fanami Raziela i jego losów, to radzę Wam mieć rękę na pulsie, bo nie znamy dnia ani godziny kiedy może pojawić się więcej informacji na temat tej produkcji, a myślę, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy.