legion samobojcow. suicide squad najpopularniejszym filmem dc

Legion samobójców. Suicide Squad najpopularniejszym filmem DC

Marvel i DC od lat ze sobą konkurują. Zaczęło się od komiksów, później zaczęto porównywać super moce bohaterów, nastała era Supermana i Batmana, aż w końcu musiała ona ustąpić miejsca dla Ironmana i spółki, która w 2008 rozpoczęła swój marsz ku przejęciu kina z super bohaterami w roli głównej.
Z pewnością znajdą się fani Marvela i DC, którzy będą spierać się ze sobą o to, które uniwersum jest mroczniejsze, lepiej napisany z bardziej wciągającym lore itp. Ja jednak patrząc na to wszystko z boku zauważałem, że w 2008 Marvel przejął rynek i nie zanosi się na to, aby miał go szybko oddać.
Nie zmienia to jednak faktu, że filmy DC także mogą pochwalić się sukcesami. Nie tak spektakularnymi jak u konkurencji, ale zawsze. Takim małym sukcesem jest film Legion samobójców. Suicide Squad, który okazał się najpopularniejszym filmem ze stajni DC na platformie HBO Max. W ciągu pierwszych 3 tygodni od debiutu filmu na platformie obejrzało go już ponad 4,5 miliona widzów.

Choć film zyskał średnie oceny i nie był raczej miło przyjęty, to trzeba przyznać, że w końcu DC poszło w ślady Marvela i przy okazji kolejnej odsłony Legionu Samobójców mamy możliwość obejrzenia wielu znanych nazwisk na wielkim ekranie. Do tej pory DC stawiało raczej na nowe twarze, ale widząc, co oferuje konkurencja, trudno byłoby konkurować z nią przy pomocy samych nowych nazwisk. Ciekawie zapowiadają się kolejne lata pod względem rywalizacji tych dwóch komiksowych uniwersów.