Load

Load występuję w każdej grze. Czy tego chcemy czy też nie, to jednak ekran ładowania pojawia się zawsze i to właśnie ekran ładowania może być określany też jako „load”. W tłumaczeniu na polski słowo „load” oznacza ładowanie i może dotyczyć wielu aspektów związanych z szeroko pojętą informatyką, a nie tylko z branżą gier. W codziennym życiu z pojęciem „load” spotykamy się niemal codziennie, nawet przeglądając strony internetowe.
Moment wczytania się danej strony także nazywany jest czasem ładowania.

Kiedyś tzw. „ekrany ładowania” były codziennością, ponieważ gry składały się z konkretnych poziomów, który każdy rozpoczynał się i kończył właśnie taką planszą, gdzie wyświetlany był czas lub paski określające czas ładowania kolejnego poziomu.
W czasach gier z otwartym światem ilość ekranów ładowania została ograniczona do minimum jednak wątpię, żebyśmy kiedykolwiek doszli do etapu gdzie load zostanie całkowicie wyeliminowany, ale czy faktycznie jest to takie ważne? Czasami podczas wyświetlania ekranu ładowania możemy przeczytać wiele ciekawostek na temat świata gier lub wskazówek ułatwiających rozgrywkę, co ma swój urok.

Sprawdź również: