matrix 4 z oficjalnym zwiastunem

Matrix 4 z oficjalnym zwiastunem

Reżyser: Lana Wachowski
Scenariusz: Lana Wachowski , David Mitchell, Aleksandar Hemon
Data premiery: 17 grudnia 2021
Gatunek: Science-Fiction

Już 17 grudnia na ekrany kin trafi czwarta odsłona kultowego już Matrixa. W obsadzie można znaleźć znanych i lubianych bohaterów, ale pojawią się także nowe twarze. W rolę Neo ponownie wcieli się Keanu Reeves, a ze znanych już bohaterów zobaczymy także Trinity (Carrie-Anne Moss).
Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona Matrixa w reżyserii jednej z sióstr (już nie braci Wachowski):

Pomimo wcześniejszego optymizmu i chęci zobaczenia filmu, tak po obejrzeniu traileru przeszła mi zupełnie ochotna na oglądanie tej części, chociaż i tak pewnie obejrzę przez sentyment. I właśnie słowo „sentyment” w tym aspekcie jest słowem kluczem, bowiem ja po trailerze zobaczyłem, że Matrix Zmartwychwstanie, to jazda na sentymencie do serii. Film wygląda jak odgrzewany kotlet, tylko zamiast Neo widzimy na ekranie Johna Wicka.
Mamy podróbkę Morfeusza i klasyczny wybór między czerwoną i niebieską pigułką. Odpalając zwiastun, po zobaczeniu pierwszej klatki miałem wrażenie, że odpaliłem trailer gry The Sims, bo widok domków jest aż przesłodzony i sztuczny do granic możliwości.

Mam nadzieję, że się pomylę, ale wydaje mi się, że czwarta część Matrixa będzie odgrzewaną historią znaną z pierwszej części tylko w nowszych ciuchach dodatkowo wzbogaconą o promowanie dzisiejszych ideologii. Neo szukający i powoli przypominający sobie kim naprawdę jest, spotkanie z Trinity i podróbką Morfeusza. Wszystko to już jest znane i powinno pozostać niezmienione. Chciałbym jednak się mylić i ostatecznie okaże się, że Matrix Zmartwychwstanie będzie solidnym filmem, który doda coś od siebie i nie okaże się zwykłym skokiem na kasę i jazdą na sentymencie.