matthew robinson zostal scenarzysta rogue squadron

Matthew Robinson został scenarzystą Rogue Squadron

Można powiedzieć, że rozmienianie Gwiezdnych Wojen na drobne trwa w najlepsze. W zasadzie niczego innego nie można się było spodziewać po przejęciu praw do marki przez Disney. Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego, że pełny tytuł filmu, o którym tu piszę, brzmi: Star Wars: Rogue Squadron.
Właśnie Internet obiegła informacja, że film w końcu posiada scenarzystę. W zasadzie to posiadał go cały czas, tylko dopiero teraz jego nazwisko zostało potwierdzone. Matthew Robinson, bo o nim właśnie mowa jest zaangażowany w projekt już od samego początku, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że scenariusz jest już praktycznie gotowy.
Za kamerą zobaczymy Patty Jenkins, która w swoim dorobku ma szałowe produkcje kinowe, jakimi są obie części Wonder Woman.

Kolejne etapy prac nad filmem planowane są jeszcze w tym roku, natomiast Lucasfilm liczą na to, że zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku. Premiera filmu planowana jest dopiero na 22 grudnia 2023 roku, więc jeszcze trochę sobie poczekamy. Ważniejszym pytaniem jest jednak to, czy warto w ogóle czekać na kolejny film z uniwersum Gwiezdnych Wojen, które teraz już praktycznie nic sobą nie prezentują?