microsoft przymierza sie do kupna discorda

Microsoft przymierza się do kupna Discorda

Trwająca już ponad rok, dwutygodniowa blokada kraju, uświadomiła nas jak ważnym elementem życia codziennego mogą być wszelkiego rodzaju komunikatory.
To właśnie za sprawą ciągłych obostrzeń mogliśmy docenić takie aplikacje jak Teams oraz Discord, które w znacznym stopniu ułatwiają komunikację w pracy, czy też w nauczaniu zdalnym.
I skoro już dotarłem do tych dwóch aplikacji, to muszę wspomnieć, że ta pierwsza – Teams, jest aplikacją stworzoną przez Microsoft natomiast Discord jest bezpłatną aplikacją, która początkowo służyła graczom do komunikacji głosowej oraz komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych.

Discord do komunikacji wykorzystuje technologię VoIP (Voice over Internet Protocol) natomiast Teams jest aplikacja opartą na chmurze, która posiada wbudowane narzędzia oraz usługi ułatwiające komunikację i pracę zespołową. Dodatkowo Teams jako narzędzie Microsoftu pozwala na pracę z dokumentami z pakietu Microsoft Office.

Z czasem Discord zdobył taką popularność, że wyszedł z cienia aplikacji przeznaczonej tylko i wyłącznie dla graczy i zaczął sobie radzić na szerokich wodach wszelkiej maści aplikacji służących do komunikacji.
Radził sobie na tyle dobrze, że od swojego debiutu w 2015 roku przez kolejne 4 lata mógł pochwalić się bazą 250 milionów zarejestrowanych użytkowników.
Nic więc dziwnego, że w końcu Discordem zaczął się interesować Microsoft i teraz mówi się, że Microsoft przymierza się do kupna Discorda.
W grę wchodzą niemałe pieniądze, bo według informacji jakie przedostały się do sieci mowa jest tutaj o 10 miliardach dolarów jakie Microsoft jest gotów wyłożyć na stół w celu kupna Discorda.