might & magic x legacy bez zakupionej zawartosci

Might & Magic X: Legacy bez zakupionej zawartości

Wydawca: Ubisoft
Producent: Limbic Entertainment
Data premiery: 23 stycznia 2014
Gatunek: RPG

Jeśli jesteście graczami Might & Magic X z dodatkiem „The Falcon & The Unicorn” powinniście sprawdzić, czy dodatkowa zawartość nadal występuje w grze. W ostatnim czasie Ubisoft zamknął część serwerów DRM gry, co sprawiło problemy z tym dodatkiem, a dokładniej rzecz ujmując – nawet jeżeli zapłaciliście za dodatek, to mógł on zostać usunięty z gry po zamknięciu serwerów.
Problem pojawił się już 1 czerwca, ale dopiero teraz na światło dzienne zaczynają wychodzić tego typu problemy, bo raczej nikt nie spodziewał się, że zamknięcie części z serwerów spowoduje takie straty w zawartości, za którą się zapłaciło.
Co ciekawe dodatek The Falcon & The Unicorn cały czas można nabyć na Steam za około 30 zł, ale jeżeli ktoś zastanawiał się nad jego zakupem radzę się wstrzymać do momentu wyjaśnienia sprawy.

Niestety znikanie części zawartości nie dotyczy tylko dodatku. Na różnych forach związanych z grą Might & Magic X, pojawiają się informacje od niezadowolonych graczy, że posiadacze wersji delux gry stracili wszystkie przedmioty dodatkowe, które zostały udostępnione w ramach tej edycji gry. Na tą chwilę nie jest znane stanowisko Ubisoft i czy problem z utraconą zawartością jest możliwy do odkręcenia i po jakim czasie utracone przedmioty i zawartość zostaną zwrócone graczom.