mortal kombat 11 poszedl na rekord

Mortal Kombat 11 poszedł na rekord

Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
Producent: NetherRealm Studios
Data premiery: 23 kwietnia 2019
Gatunek: Sportowa/bijatyka

Twórcy Mortal Kombat 11, czyli NetherRealm Studios podzieliło się z fanami informacją na temat tego, że najnowsza odsłona kultowej już bijatyki rozeszła się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Mowa tu oczywiście o kupionych wersjach gry, a nie tych wysłanych do sklepów, co sprawia, że Mortal Kombat 11 pobiło rekord i sprzedało się najlepiej ze wszystkich dotychczasowych odsłon serii, która w przyszłym roku będzie świętować swoje 30 urodziny (pierwsza gra serii Mortal Kombat debiutowała w 1992 roku).
Ed Boon (jeden z twórców serii) podziękował wszystkim fanom za wsparcie i podkreślił, że nie spodziewał się tego, że tworzona przez niego gra, jak i cały cykl rozejdzie się w nakładzie przekraczającym 70 milionów sztuk (dokładnie 73 miliony).
Gra Mortal Kombat 11 zadebiutowała 2 lata temu w kwietniu 2019 roku i do tej pory zostało do niej dodane wiele darmowych DLC wprowadzających nowych bohaterów i nowe areny.
Teraz NetherRealm Studios pracuje nad tajemniczą grą, o której jeszcze nic nie wiadomo. Być może nie będzie to kontynuacja serii Mortal Kombat tylko gra z innego gatunku, jednak fani serii z pewnością nie obraziliby się gdyby studio zapowiedziało pracę nad grą Mortal Kombat 12.
Ja ze swojej strony mogę tylko pogratulować sukcesu i życzyć kolejnych 12 milionów sprzedanych sztuk i śrubowania kolejnych rekordów, bo naprawdę ten tytuł na to zasługuje.