najwieksze zmiany w fifa 22 beda dotyczyc obrony

Największe zmiany w FIFA 22 będą dotyczyć obrony?

Wydawca: EA Sports
Producent: Electronic Arts Inc.
Data premiery: 2021
Gatunek: Sportowa

Niestety wszyscy, którzy liczyli na zbliżające się testy beta najnowszej odsłony serii FIFA, mogą poczuć się rozczarowani. Przez grupę debili zaproszonych przez EA do sekretnego testowania FIFA 22 i przecieki, które zaczęli udostępniać na różnych forach, deweloper postanowił zrezygnować z rozszerzenie inicjatywy beta testów.
Gracza/debili, którym dane było ogrywać wersję beta na konsolach Playstation 5 udostępnili informacje na temat nowego logo i wyglądu ikony gry. Ale nie tylko o zmianach kosmetycznych poinformowały te osoby. Dzięki takim przeciekom wiadomo, że EA w najnowszej odsłonie skupiła uwagę na grze obronnej. Zmianie ulegnie możliwość wywierania pressingu na innym graczu, a dodatkowo udostępnione zostaną dużo bardziej zaawansowane taktyki i narzędzia umożliwiające tworzenie własnych taktyk obronnych.

Prace deweloperów z EA Sports mają także skupić się na osłabieniu strzałów głową, które do tej pory były zbyt potężne jeżeli wziąć pod uwagę realia boiskowej piłki. Zbyt wiele bramek można było zdobyć po szybkiej wrzutce z bocznej strefy boiska w pole karne. Udostępniona ma także zostać mapka wskazująca ulubione strefy boiska danego piłkarza, tak abyśmy mogli planować indywidualną taktykę obronną.
Zmiany dosięgną także najbardziej dochodowy tryb gry, czyli Fifa Ultimate Team (FUT), do którego mają zostać wprowadzone lepsze nagrody w ramach rozgrywania FUT Champions. W zależności od zdobytej rangi gracze będą otrzymywać lepsze wersji zawodników.
Na więcej nowości przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, chociaż nie wiem, czy w tej serii można oczekiwać spektakularnych zmian, bo już od kilku lat największe zmiany dotyczą tylko aktualizacji składów, a reszta rozgrywki pozostaje niemal bez zmian.