nba 2k22 ma date premiery - tanio nie bedzie

NBA 2K22 ma datę premiery! – tanio nie będzie

Wydawca: 2K Sports
Producent: Visual Concepts
Data premiery: 10 września 2021
Gatunek: Sportowa

Świetne wieści dla każdego fana NBA. Wydawca NBA 2K22, czyli 2K Sports podał oficjalną datę premiery swojej najnowszej gry.
NBA 2K22 zadebiutuje już 10 września 2021 roku i trafi na wszystkie konsole starszej oraz obecnej generacji. PC także będzie jedną z platform, na którą trafi gra, a oprócz PC NBA 2K22 zadebiutuje także na Switch.
Gra pojawi się w sklepach w trzech różnych edycjach, co przełoży się także na ceny, które prezentują się następująco:

– Edycja standardowa – 309 zł na PC, Playstation 4, Xbox One oraz Switch (wersja na Playstation 5 i Xbox Series X/S będzie kosztować 329 zł)
– Edycja cross-gen – pozwala na grę na obu generacjach konsol i będzie kosztować 379 zł
– Edycja specjalna (NBA 75th Anniversary Edition) – będzie kosztowała 439 zł

Co ciekawe gra zadebiutuje w trzech wersjach okładek: dla edycji standardowej i cross-gen na okładce pojawi się Luka Doncic, a dla edycji specjalnej okładkę zdobić będą Kareem Abdul-Jabbar, Dirk Nowitzki oraz Kevin Durant.
Na rynek amerykański przygotowano także edycję z wizerunkiem Candace Parker, która będzie pierwszą kobietą, której wizerunek wykorzystano na okładce serii NBA.

Zła informacja jest taka, że nowości i cała ta next-genowość dostępna będzie tylko dla posiadaczy gry na Playstation 5 oraz Xbox Series X/S. Na konsolach starszej generacji, PC i Switch odświeżona może zostać delikatnie warstwa techniczna i rozgrywka, ale nie liczyłbym na next-genową grafikę. Sami twórcy, wypowiadając się w tej kwestii powiedzieli, że priorytetem były dla nich konsole nowej generacji – więc sami powinniście sobie odpowiedzieć na pytanie, czy priorytetem powinno być dla Was wydawanie prawie 400 zł za grę, której twórcy mają Was gdzieś? Dla mnie odpowiedź jest prosta i daruje sobie tą odsłonę (chyba, że w przyszłości pojawi się w wyprzedaży na Steam za 20 zł, to może kupię).