netflix nakreci serial na podstawie dragon age

Netflix nakręci serial na podstawie Dragon Age?

Wszyscy fani serii gier Dragon Age z utęsknieniem oczekują premiery kolejnej części, która według najświeższych informacji planowana jest dopiero na 2023 rok. Niestety są to tylko plotki i możliwe, że na kolejnego Dragon Age poczekamy nieco dłużej. Na szczęście wygląda na to, że Netflix nie zamierza czekać na premierę gry i właśnie rozpoczął pracę nad serialem, którego akcja będzie rozgrywać się w uniwersum znanym z gry.
Te informacje także są plotką, ale nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas Netflix zapowie premierę tego serialu, tym bardziej że oczy fanów zwrócone będą w zupełnie inną stronę, więc firma miałaby spokój na skupienie się na produkcji.
Jest to też istotna informacja po tym, jak Netflix zadeklarował się, że wejdzie na rynek gier. Myślę, że rozpoczęcie tworzenia serialu na podstawie gier będzie idealnym rozpoczęciem tego tematu, chociaż dla Netflixa nie byłaby to pierwszyzna, to jednak byłby to pierwszy serial osadzony w świecie znanym z gry po tych deklaracjach.

Na tym etapie niestety nie mogę wykluczyć, że wszystkie te informacje okażą się plotką, ale pamiętajcie – w każdej plotce może być ziarno prawdy. Nie wiadomo jeszcze czy serial miałby być pełnoprawnym serialem z aktorską obsadą czy byłby to po prostu projekt animowany. Jeśli takie będzie miał powstać, to z pewnością jego premiery będziemy mogli spodziewać się szybciej niż premiera gry.