new world sierpien

New World ponownie opóźnione!

Wydawca: Amazon.com, Inc.
Producent: Amazon Game Studios
Data premiery: 28 września 2021
Gatunek: MMORPG

Kiedy wszystko wskazywało już na to, że premierze New World już nic nie jest w stanie zaszkodzić, wtedy na scenę wkroczyły zamknięte beta testy dostępne dla osób, które zamówiły grę przedpremierowo.
Ogólnie premierę New World można określić mianem niekończącej się opowieści, bowiem gra miała zadebiutować już w maju 2020 roku. Data premiery została wtedy przesunięta na lipiec 2020, ale po tym jak testerzy zaczęli zgłaszać, że gra nie ma nic do zaoferowania, po osiągnięciu maksymalnego poziomu, Amazon podjął decyzję o przesunięciu premiery gry na wiosnę 2021 roku. W lutym 2021 ogłoszono sierpniowy termin premiery, który teraz także uległ zmianie ze względu na ilość zgłaszanych błędów i małą stabilność gry.

Tym razem nie jest to może duże opóźnienie, bo premiera przesunęła się raptem o niecały miesiąc na 28 września 2021, ale zawsze jest to opóźnienie. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że opóźnienie daty premiery o kilka tygodni wiąże się z koniecznością poprawy błędów, które zostały zgłoszone w trakcie trwających zamkniętych beta testów. Problemem też jest stabilność działania gry i (o czym się nie wspomina) ryzyko spalenia karty, a narażone są na to głównie układy z serii RTX.
W moim odczuciu miesiąc czasu na naprawienie tylu błędów i poprawę stabilności potrzeba będzie więcej czasu i nie zdziwię się, jak wrześniowa premiera także okaże się zagrożona.

Same błędy i stabilność gry na tym etapie do poprawek nie byłaby może jeszcze tak wielkim problemem, jak to, że gra nadal nie oferuje nic szczególnego jeżeli chodzi o endgame oraz środkową fazę rozgrywki. Według głosów pojawiających się od graczy ogrywających betę New World wygląda tak, jakby twórcy skupili się tylko na początkowej fazie gry, zapominając o tym, że siłą MMO jest właśnie rozbudowany i wciągający endgame, a ten w grze mocno kuleje. Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że miesięczna obsuwa nie pozwoli na dodanie do gry satysfakcjonującego gameplayu i tu opcje są dwie:

– opcja pierwsza: albo gra zadebiutuje we wrześniu i dostaniemy niedopracowany produkt, a Amazon licząc na to, że osiągnięcie endgameu trochę zajmie, to w tym czasie uda im się jakoś załatać grę,
– opcja druga: we wrześniu czeka nas kolejna informacja o przeniesieniu daty premiery, ale tym razem spodziewałbym się trochę większej obsuwy.

Żadna z tych opcji nie jest dobra, ale wydaje mi się, że wolałbym opcję drugą, bo nie lubię płacić za niedopracowany produkt, który będzie naprawiony albo olany. Szanse są pół na pół.
Cieszy fakt, że Amazon wziął pod uwagę wszystkie błędy zgłaszane przez „testerów” zamkniętej bety i chce je wyeliminować, pytanie tylko czy miesiąc czasu na to pozwoli, biorąc pod uwagę skale zgłoszeń tych błędów?