Newbie

Newbie w odróżnieniu od słowa „noob” nie ma w sobie nic negatywnego. Określa ona osobę początkującą, dopiero rozpoczynającą przygodę w danej grze. Można więc powiedzieć, że każdy z nas był kiedyś newbie. Tego określenia często też używają osoby, których ono dotyczy, bo zdają sobie z tego sprawę, że są początkujący i dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.
Z własnego doświadczenia wiem, że zdecydowanie lepiej grać z osobą w teamie, która od razu zgłasza, że jest początkująca niż taka, która idzie w zaparte i cały czas uważa się za pro gracza.

Słowo newbie nie jest zarezerwowane tylko dla graczy, bo używa się go powszechnie w branży IT nawet w odniesieniu do początkujących programistów. Nie każdy może o tym wiedzieć, ale dobrze by było, żeby taka osoba wiedziała, że jak usłyszy w swoim kierunku określenie, że jest newbie, nie poczuła się urażona, bo to o niczym złym nie świadczy. Po okresie wdrożenia, poznania i zaznajomienia się z podstawami pracy/gry przestanie być już nazywana w ten sposób…chyba że będzie bardzo odporna na wiedzę i naukę, to wtedy może usłyszeć w swoim kierunku określenie „noob”, które niesie za sobą już negatywne cechy, ale o tym dowiecie się z konkretnego opisu znajdującego się w alfabecie gracza.

Sprawdź również: