nowa gra od bungie dopiero w 2025 roku

Nowa gra od Bungie dopiero w 2025 roku!

Sekretne projekty nie są niczym nowym. Tak samo jak w każdej innej dziedzinie, tak też w branży gier komputerowych też jest dla nich miejsce. Pytanie tylko na ile są one sekretne, skoro wszyscy o nich mówią i wiedzą? To już raczej pytanie na osobny wpis.
Tym razem o sekretnym projekcie poinformowało Bungie, które aktualnie odpowiedzialne jest za rozwój marki Destiny.
Praca nad tajnym projektem już trwa, a z udostępnionych szczegółów możemy dowiedzieć się o tym, że projekt jest związany z całkowicie nowym światem, równoległym do świata znanego z Destiny. Premiera projektu zaplanowana jest dopiero na 2025 rok, więc jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Data premiery wynika z tego, że dopiero na rok 2025 zaplanowana zakończenie całej fabuły gry Destiny 2.

Prace odbywają się równolegle także zespoły pracują nad tworzeniem nowej zawartości do gry Destiny 2 oraz nad tym sekretnym projektem po to, aby faktycznie mógł on zadebiutować już za około 4 lata.
Długofalowe plany studia Bungie nie są niczym nowym, bo pierwsza tego typu sytuacja miała miejsce w momencie gdy Bungie uwolniło się od Activision i Pete Parsons (dyrektor generalny Bungie) zapowiedział, że do 2025 roku, studio chce stworzyć także inne marki.
Prace nad nowymi grami można było także powiązać z pojawiającymi się w sieci ogłoszeniami o pracę, które Bungie umieszczało na portalach. Za ich pośrednictwem studio szukało doświadczonych twórców gier RPG, którzy mają doświadczenie w produkcji gier z zadaniami, przedmiotami, oraz ekonomią z nimi związaną.

Czy w 2025 roku możemy spodziewać się premiery Destiny 3? W to raczej wątpię, bo studio zapowiedziało, że nie zamierza kończyć ze wsparciem dla drugiej odsłony, ale wiadomo jak to bywa – tutaj nigdy nie można używać słowa nigdy.
Na więcej informacji przyjdzie nam z pewnością jeszcze trochę poczekać, ale już dzisiaj możemy spać spokojnie, wiedząc że studio Bungie radzi sobie całkiem nieźle po opuszczeniu Activision, a sam kierunek rozwoju zmierza w bardzo dobrym kierunku.