nowe call of duty w klimatach 2 wojny swiatowej

Nowe Call of Duty w klimatach II Wojny Światowej

Wydawca: Activision Blizzard
Producent: Sledgehammer Games
Data premiery: 2021
Gatunek: FPS

Są serie, których kolejne odsłony pojawiają się co roku. W przypadku tego typu serii pewne wątpliwości budzi jakość zmian, jakie można w nich wprowadzić na przestrzeni roku. Wystarczy przytoczyć tutaj serię FIFA, która poza zmianą składów i drobnymi zmianami kosmetycznymi praktycznie co roku wygląda tak samo.
Jedną z takich serii, która ukazuje się co roku (z kilkoma wyjątkami), jest także Call of Duty.
Jeszcze dobrze nie opadły emocje po premierze ostatnich odsłony cyklu Call of Duty: Black Ops Cold War (13 listopada 2020 roku), a już pojawiły się informacje na temat kolejnej części, która swoją premierę będzie miała pod koniec tego roku, pewnie w okresie świątecznym.

Według tych informacji najnowsza odsłona Call of Duty ponownie przeniesie nas do czasów jednego z najbardziej krwawych konfliktów zbrojnych. Call of Duty WWII: Vanguard, bo taki podtytuł prawdopodobnie będzie nosić najnowsza część, będzie rozgrywać się podczas II Wojny Światowej.
Za produkcję odpowiada studio Sledgehammer Games, które do niedawna było odsunięte od tworzenia gier powiązanych z serią Call of Duty.
Redakcja serwisu Modernwarzone podała informację, że w grze może być przedstawiona alternatywna historia, w której konflikt będzie trwał dłużej niż w rzeczywistości. Możliwe, że gra skupi się także wokół zmagań na Pacyfiku, a inspiracją do tego typu klimatów miał być serial Pacyfik.

Póki co, wszystkie informacje na temat produkcji można uznać za plotki, na których potwierdzenie przyjdzie nam poczekać na pierwszą prezentację, która ma się odbyć w ciągu nadchodzących miesięcy. Wtedy okaże się, w jakim kierunku zmierza nowa odsłona serii i czy na pewno będzie nosić nazwę Call of Duty WWII: Vanguard. Od siebie mogę dodać tylko, że jeszcze żadna gra (poza Wolfenstein) dobrze nie wyszła na przedstawianiu alternatywnych rzeczywistości związanych z II Wojną Światową.